FAQ

Genoplan posiada dwa laboratoria badawcze – jedno w Seulu (Korea Południowa) a drugie w Fukuoka (Japonia). Próbki DNA z Polski przetwarzane są w jednym z tych dwóch laboratorii.

Uwaga: szacowany czas przetwarzania próbki wynosi 4 tygodnie od momentu, w którym próbka dotrze do centrum dystrybucyjnego w Polsce. Rzeczywiste czasy przetwarzania próbek mogą się różnić.

Etap 1: Zarejestruj swój zestaw DNA
Przed przesłaniem próbki pamiętaj o zarejestrowaniu zestawu.

Etap 2: Próbka dotarła do laboratorium
Próbki zazwyczaj docierają do laboratorium w ciągu 1-2 tygodni. Aby śledzić postępy zestawu w laboratorium, link śledzenia powrotu jest dostępny na stronie głównej profilu. Wyślemy Ci wiadomość e-mail po otrzymaniu próbki w laboratorium i zeskanowaniu kodu kreskowego. Po otrzymaniu próbki wchodzi ona do kolejki w celu przetworzenia.

Etap 3: Wydobywanie Twojego DNA
Ten etap dotyczy czasu, jaki próbka spędza w kolejce w laboratorium, a także ekstrakcji DNA i amplifikacji DNA z próbki.

Etap 4: Genotypowanie
Na tym etapie analizujemy próbki Twojej śliny. Genotypujemy twoją próbkę na naszym najnowocześniejszym układzie mikro-macierzy.

Etap 5: ponowne sprawdzenie danych
Ponowne badanie jakości to etap, w którym dane zwracane z zestawu próbek są ponownie badane, aby upewnić się, że spełniają nasze standardy dotyczące jakości.

Etap 6: Wyniki gotowe dla Ciebie
Po zakończeniu etapu ponownego sprawdzania dane są przesyłane na Twoje konto, a raporty są udostępniane. Gdy Raport i wyniki będą gotowe otrzymasz wiadomość e-mail na adres, który podałeś przy rejestracji.

W Genoplan pobieramy DNA z twojej śliny. DNA nie zmienia się przez resztę życia bez względu na warunki medyczne, niezależnie od choroby lub ciąży. Podobnie przyjmowane leki nie zmienią wyników testu DNA.

Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy jesteś biorcą przeszczepu szpiku kostnego lub niedawno przeszedłeś transfuzję krwi (7 dni przed dostarczeniem próbki DNA). Wtedy, twoje białe krwinki będą zawierać DNA twojego dawcy, można je znaleźć w małych ilościach w Twojej ślinie. Dlatego nie zalecamy wykonywania testu, jeśli otrzymałeś przeszczep szpiku kostnego lub transfuzję krwi.

Ponadto, jeśli nakładasz krem ​​lub maść na wnętrze jamy ustnej (dziąsła, zęby itp.), Zalecamy dostarczenie próbki, gdy nie będziesz już używać kremu lub maści.

Twoja próbka śliny nie zostanie przebadana, dopóki procedury aktywacji nie zostaną zakończone. Pamiętaj o utworzeniu konta i zarejestrowaniu zestawu przed zwróceniem próbki.

Jeśli próbka została odesłana a nie zarejestrowana prosimy o kontakt na adres Email: info{at}genplan.pl

Zestaw do pobierania śliny zawiera roztwór buforowy, który jest dodawany do śliny natychmiast po zakończeniu dostarczania próbki. To rozwiązanie stabilizuje DNA i zapobiega skażeniu bakteryjnemu.

Buforowane próbki są stabilne w szerokim zakresie temperatur (od -20ºC do 50ºC) przez okres do 6 miesięcy. Niewykorzystane zestawy pozostają stabilne nawet po wystawieniu na działanie temperatur w tym zakresie podczas transportu lub przechowywania. Zalecamy jednak jak najszybszy zwrot próbki do naszego laboratorium po zakończeniu pobierania próbki.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące usług i serwisu Genoplan lub potrzebujesz dodatkowych informacji od Dystrybutora w Polsce prześlij swoje pytania na adres info[at]genplan.pl.

Wszystkie informacje genetyczne klientów są szyfrowane i anonimizowane zgodnie z polityką ochrony danych osobowych i podlegają ścisłej kontroli.

Geny się nie zmieniają, ale badania nad kategoriami wciąż trwają. Wyniki mogą ulec zmianie w przyszłości z powodu nowo dodanych genów do analizy określonych kategorii lub zmienionych efektów wcześniej wybranych genów.

Fizyczne badanie zdrowia to medyczna ocena aktualnego stanu zdrowia, natomiast analiza genetyczna Genoplan jest usługą prognostyczną opartą na badaniach naukowych i klinicznych. Najlepiej jest skorzystać z usługi analizy genetycznej jako odniesienia do poprawy nawyków życia lub wcześniejszego przewidywania chorób.

Zapewniamy najbardziej szczegółową i różnorodną ocenę genetyczną na świecie z ponad 500 raportami na temat prawdopodobieństwa rozwoju raka, zdrowia, witalności, cech genetycznych i innych.

Test genetyczny określa twoje predyspozycje zdrowotne na podstawie wariantów genów wykrytych w twoim DNA. Ponieważ twój gen się nie zmienia, ważne jest, aby wiedzieć, czego unikać lub co robić w oparciu o test genetyczny, ponieważ chorobę często można powstrzymać, zmieniając styl życia.

Twoje wyniki to świetny punkt wyjścia do lepszego planowania zdrowia, życia i przyszłości.

Ponadto nasza usługa badań DNA obejmuje bezpłatną okresową aktualizację, ponieważ uwzględniamy nowo opublikowane statystyki medyczne i opublikowane badania naukowe.

W Genoplan wybieramy geny do analizy na podstawie opublikowanych artykułów naukowych wiodących instytucji badawczych i uniwersytetów na całym świecie. Aby zwiększyć dokładność, priorytetowo traktujemy również wyniki badań dotyczące pochodzenia etnicznego i pochodzenia rasowego. Ogromne ilości nowych badań publikowanych każdego roku znajdują odzwierciedlenie w raporcie poprzez bieżące aktualizacje.

Test genetyczny Genoplan jest w całości przeprowadzany w międzynarodowych laboratoriach badawczych z siedzibą w Korei Południowej i Japonii, które są certyfikowanymi agencjami badań genetycznych. Każdy etap tego procesu, od pobierania próbek do testów genetycznych po analizę danych genetycznych, jest przeprowadzany przez certyfikowany na całym świecie sprzęt i specjalistów, a także ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa danych.

Wybieramy SNP dla każdej kategorii na podstawie analizy genetycznej populacji.
Genoplan wykorzystuje technologię DNA Microarray znanej na całym świecie firmy Illumina do analizy setek tysięcy SNPS specyficznych dla populacji. Cały proces analizy jest śledzony i zarządzany za pomocą LIMS (Laboratory Information Management System), aby zapewnić wysoką jakość eksperymentalną i niezawodność.

Nasza zaawansowana technologia pozwala nam sekwencjonować twoje DNA z ponad 99,9% dokładnością analityczną, która została zewnętrznie zweryfikowana. Ponadto, wdrażamy zautomatyzowane procesy analizy i obliczeń w celu dostarczenia i utrzymania najwyższych standardów.

Also called blueprint of life, genes contain vast amounts of biological information. Our genome consists of three billion nucleobase pairs, made up of combinations of four nucleobases A, C, G and T. This is equal to summing up all newspaper letters for 24 years. Although genetic difference among people is about 0.1%, this is significant enough to affect not only physical characteristics such as skin color, height, and weight, but also personality and disease susceptibility.

Load More